Foto ilustruese

Mund të shfaqen keqkuptime në dashuri...çfarë thonë yjet për ju sot

9 Prill, 07:08| Përditesimi: 9 Prill, 07:11

  • Share

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Të martën dita fillon me nervozizëm dhe shumë pak do të mjaftojë për t'ju bërë të humbni durimin. Përpiquni të përmbaheni të paktën në punë. Përsa i përket dashurisë, ndjeni se diçka nuk shkon. Mos e teproni dhe veproni me qetësi dhe moderim, gjithçka do të shkojë mirë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të martën do të keni Uranin në kontrast nga Marsi dhe Saturni. Kjo do t'ju sjellë lajme negative në planin e punës. Megjithatë, gjithçka është e qetë në dashuri. Mund të filloni të planifikoni diçka të veçantë me partnerin tuaj për të ardhmen.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Të martën do të dëshironi t'i përkushtoheni më shumë dashurive tuaja sesa punës. Do ketë disa probleme pune, por do mund t’i kapërceni pa u munduar. Me pak fjalë, shkoni drejt në rrugën tuaj. Sukseset dhe qëllimet janë të arritshme, do të mund t'i kapni me entuziazëm.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Të martën ju presin ditë shumë të veçanta në të cilat do të thirreni për të reflektuar. Nuk ndiheni plotësisht të kënaqur me jetën tuaj, si në aspektin e punës ashtu edhe në atë të dashurisë. Do të kalojë, por ju duhet ta dëshironi. Vullneti i mirë është arma e parë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të martën më në fund do të keni mundësinë të korrni frytet e asaj që keni mbjellë së fundmi. Diskutimi vlen si në planin ekonomik ashtu edhe në atë moral. Dashuria, tani për tani, zë një vend të dytë. Megjithatë, kini kujdes sepse partneri juaj mund të nervozohet.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Të martën Marsi dhe Saturni mund të nxjerrin në pah disa të vërteta të pakëndshme. Ju gjithashtu do të duhet të përpiqeni të mendoni për gabimet tuaja dhe të shpresoni të qëndroni në marrëdhënie të mira me njerëzit e përfshirë. Me pak fjalë, pak vetëvlerësim dhe optimizëm do të jenë baza për të arritur diçka të veçantë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Të martën duke nisur do jeni shumë energjikë falë Marsit që është në favorin tuaj. Mund të keni vetëm humor të keq në mes të javës në lidhje me sferën e dashurisë. Por mos mendo për këtë tani. Dhe mbi të gjitha, qëndroni të qetë dhe përdorni të gjithë diplomacinë tuaj.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të martën do të keni disa dyshime në lidhje me marrëdhëniet. Ata që nuk ndihen më pjesë e një historie do të jenë në gjendje ta përfundojnë atë lehtësisht. Por së pari përdorni kokën tuaj, mendoni për të me kujdes. Do të shihni që gjërat do të përmirësohen.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Të martën do t'ju pushtojë një dëshirë e madhe për të bërë. Kushtojini vëmendje vetëm të mërkurës ku mund të shfaqen keqkuptime në dashuri, të cilat duhen shmangur me kujdes. Kini kujdes për këdo që përpiqet t'ju pengojë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Të martën bëhuni gati ju presin ditë delikate pasi do t'ju duhet të vendosni për prioritetet tuaja të reja. Mundohuni të mblidhni të gjitha forcat për t'i përballuar sa më mirë ditët e ardhshme. Kjo është e vërtetë si në dashuri ashtu edhe në punë. Do të arrini të kapërceni problemet afatgjata.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të martën ju presin ditë fantastike në dashuri. Afërdita do ju bëjë të parezistueshëm në sytë e shumë njerëzve. Pse të mos bëni një hap përpara me partnerin tuaj? Mund të ketë ardhur koha për të pasur një fëmijë ose për t'u martuar.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Të martën ditët në vijim do t'i kushtoni kryesisht punës dhe diplomacisë me kolegët tuaj të punës. Në dashuri gjithçka do të shkojë mirë. Ndërtoni diçka të veçantë me partnerin tuaj, merrni parasysh bashkëjetesën apo martesën dhe rikuperoni pasionin që është zbehur pak.

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?