Moska: Partnerët tanë në Azi, Afrikë dhe Amerikën Latine nuk shkojnë në samitin e Ukrainës në Zvicër

11 Prill, 20:49| Përditesimi: 11 Prill, 20:52

  • Share

1712861526_1647441107kievmoske.JPG

"Perëndimi duhet" të marrë pjesë në konferencën për paqen në Ukrainë në Zvicër "vetëm për t'i dhënë peshë një "ultimatumi kolektiv" të caktuar që ata do t'i paraqesin Rusisë. Ne shpresojmë që partnerët tanë në Azi, Afrikë dhe Amerikën Latine do të jenë vigjilentë dhe mos e lini veten të tërhiqen në një tjetër aventurë anti-ruse”.

Kjo ka qenë thirrja që ka bërë zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova .


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Sulm masiv ajror nga Kharkivi në Kiev, u lëshuan 80 raketa e dronë për 5 orë


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?