Ukrainë

Moska: NATO po përgatitet për një përplasje të mundshme me ne

13 Qershor, 08:04| Përditesimi: 13 Qershor, 08:06

  • Share

Të gjitha veprimet e NATO-s sot janë përgatitje për një konfrontim të mundshëm me Rusinë. Kështu ka deklaruar zëvendësministri i Jashtëm rus Aleksandër Grushko në një intervistë për gazetën ruse Izvestia.

Grushko gjithashtu argumentoi se "roli i armëve bërthamore në planifikimin ushtarak të Aleancës po rritet dhe flitet për vendosjen e tyre në Poloni dhe vende të tjera evropiane".

Xh.K/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?