Ministri Manja jep shifrat: 400 të dënuar lirohen menjëherë nëse amnistia penale miratohet në Kuvend

22 Shkurt, 21:46| Përditesimi: 22 Shkurt, 23:24

  • Share

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, gjatë ndërhyrjes që pati për emisionin ‘Frontline’ në Report Tv dha shifrat mbi kategoritë e të dënuarve që përfitojnë nga projektligji i amnistisë penale.

Manja tha se nëse projektligji miratohet, do të përfitojnë 400 të dënuar të cilët lirohen menjëherë, 1120 të dënuar përfitojnë ulje dënimi, 1 vit për burrat dhe 1 vit e gjysmë për gratë gjithashtu përfitojnë edhe 2500 persona që janë në shërbim prove.

“Kemi shifra të sakta mbi ata që përfitojnë. Nëse ky draftligj amnistie votohet përfitojnë rreth 400 persona të dënuar nga gjykata e juridiksionit të përgjithshëm dhe përfitojnë zbritje të dënimit 1120 persona ndërsa rreth 11 mijë persona që janë në shërbim prove, kategori përfituese nga kjo amnisti do jenë 2500 persona”- tha Manja.


Lajmi kryesor:

Amnistia Penale, debat në ‘Frontline’, Manja: Vetëm 4 zyrtarë të ulët përfitojnë! Spaho: Nëse doni ta votojmë, na jepni bashkëkryetarin e ‘Zgjedhores’! Xhafaj: Kërkoni pazare


B.V//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?