Ministri i Jashtëm izraelit: OKB-ja bashkëpunon me Hamasin

24 Shkurt, 18:49| Përditesimi: 24 Shkurt, 18:53

  • Share

1707824192_israelkatz.PNG

Israel Katz

Ministri i Jashtëm izraelit, Israel Katz, ka dënuar thirrjen e Këshillit të OKB-së për të Drejtat e Njeriut për një embargo të armëve ndaj Izraelit.

“OKB ka bashkëpunuar me terroristët e Hamasit dhe po përpiqet të dëmtojë të drejtën e Izraelit për të mbrojtur veten dhe qytetarët e tij’,- shkruan Katz, nw rrjetin social “X”.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez! Netanyahu: Kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?