Grupi Illyrian Elite

Media britanike: Në Gjermani kanë ardhur huliganët shqiptarë dhe ata polakë

9 Qershor, 11:27| Përditesimi: 9 Qershor, 15:28

 • Share

Mediat britanike në një shkrim të tyre janë shprehur se i tremben incidenteve dhe trazirave që mund të ndodhin gjatë kampionatit europian në Gjermani.

Gazeta Express.uk thotë se huliganët dhe neo-nazistët po planifikojnë të prishin turneun e Euro 2024.

Sipas tyre tifogrupi i "Illyrian Elite", i përjashtuar nga mundësia për të përfituar bileta gjatë ndeshjeve të kombëtares shqiptare, ka mbërritur në shtetin gjerman. Madje nëpërmjet platformës Telegram ky grup kanë shpërndarë foto ku bëjnë përshëndetjen naziste.

Në shkrim theksohet gjithashtu se huliganët polakë janë akoma edhe më të rrezikshëm pasi ata kanë bërë thirrje për sulme ndaj njerëzve me ngjyrë dhe myslimanëve.

Xh.K//ReportTv.al
Komento

Komente

 • Iris: 10/06/2024 02:32

  Polaket nuk i njoh,por shqipot nuk kane vrare asnjehere sic kane vrare huliganet angleze neper ndeshje e jashte tyre.

  Përgjigju
 • asolingo: 09/06/2024 11:47

  Sado "huligan"qe jemi ne shqiptaret anglezeve nuk jua kalojme,jane profesionista.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?