Media: Arrestohen 8 punonjës të UNRWA për lidhje me Hamasin

22 Shkurt, 20:09| Përditesimi: 22 Shkurt, 20:11

  • Share

1708629031_rgbnrsndstndsthn.JPG

Tetë punonjës të UNRWA, agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë, u arrestuan nga ushtria izraelite për lidhjet e tyre të dyshuara me Hamasin.

Media "Maariv" raporton këtë, duke specifikuar se ata u ndaluan në bazë të "provave rrethanore" gjatë luftimeve të vazhdueshme në enklavë dhe u transferuan në Izrael për hetime të mëtejshme.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Mbi 29 mijë palestinezë të vrarë dhe rreth 70 mijë të plagosur që nga fillimi i luftës! WSJ: Hamas do të lironte pengjet izraelite në këmbim të 3 mijë të burgosurve palestinezë


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?