Foto ilustruese

Me kalimin e ditëve...dëshira për hakmarrje rritet...çfarë thonë yjet për ju sot

19 Maj, 07:08| Përditesimi: 19 Maj, 07:11

  • Share

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Të dielen do të keni hënën e kundërt, do të jetë e mundur të përballeni me ndonjë sëmundje të vogël fizike ose të duhet të rishikoni një projekt. Ajo që ka rëndësi do të jetë të mos bini në grackën e provokimeve. Vazhdoni me besim, sepse në fund të majit qielli do të bëhet më i favorshëm.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Këto ditë Mërkuri në shenjën tuaj ju fton të rishikoni llogaritë tuaja ose ju përforconi pasigurinë dhe mungesën e përgjigjeve në punë. Duhet të prisni të gjitha degët e ngordhura, t'i kushtoni më shumë vëmendje financave, edhe sepse Jupiteri së shpejti do të largohet nga shenja juaj. Në dashuri, kushdo që ka pasur keqkuptime do të duhet të përpiqet të kuptojë se çfarë ka ndodhur.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Të dielen tutje do të fillojë një rilindje e vërtetë për ju. Javë me përfitime të papritura dhe emocione pozitive premtojnë. Edhe ata që kanë pasur shqetësime fizike do të mund ta kapërcejnë atë dhe të rifitojnë formën e mirë fizike. Deri në verën e ardhshme mund të merrni diçka të rëndësishme.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Një e diele me një hënë të keqe është përpara,mund të ndiheni të shkëputur, nervozë ose konfuzë. Kujdes në marrëdhëniet me të tjerët. Mbi të gjitha, duhet të përpiqeni të mos e shfryni trazirat tuaja të brendshme tek ata që ju rrethojnë. Nuk duhet të hani tepër në tavolinë ose të pini. Do të ishte e përshtatshme të përvetësoni një dietë më të ekuilibruar.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Nëse jeni duke pritur për një pikë kthese në jetën tuaj, diçka pozitive, nuk do të zhgënjeheni. Duke filluar nga java e fundit e majit, yjet do të rezervojnë disa avantazhe shtesë për ju. Me kalimin e ditëve, dëshira juaj për hakmarrje rritet. Është koha të mendoni me vetëdije se çfarë do të bëni në muajt e ardhshëm.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Të dielen do të keni akoma aktiv Jupiterin dhe Mërkurin, nëse keni një ide në mendje duhet ta kultivoni, sepse mund t'ju sjellë kënaqësi të papritur. Fatkeqësisht, Saturni është gjithmonë përballë zgjedhjeve të vështira, përfundimit të marrëdhënieve dhe fillimeve të reja.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Të dielen përdorni këtë me Hënën në shenjën tuaj për të ndaluar dhe reflektuar mbi situatën tuaj aktuale të dashurisë. Një lajm i rëndësishëm po vjen. Një projekt i ri pune mund të nisë edhe në ditët e para të qershorit. Mundohuni të mos shikoni gjithmonë prapa dhe të mos mendoni për të kaluarën.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të dielen numërimi mbrapsht ka filluar. Për pak ditë do të hiqni qafe Venusin dhe Jupiterin në opozitë! Nga fundi i majit do të filloni të shihni përmirësime të dukshme si në dashuri ashtu edhe në punë. Është një çështje e kujdesit për një kohë të gjatë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Të dielen edhe nëse nuk ju mungon dëshira për të bërë gjëra dhe për t'u përfshirë, mund të ndiheni të zhgënjyer në punë. Ndoshta cilësitë tuaja nuk u njohën siç do të kishit pritur. Përpiquni të mos ua hiqni këtë humor të keq njerëzve që keni afër. Në fund të muajit, përballë Venusit mund të nxjerrë në sipërfaqe disa sekrete dashurie.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Hëna në disonancë mund të përforcojë njëfarë nervozizmi, ndaj duhet ta kaloni ditën me qetësi. Shtyjeni çdo detyrë për të hënën e ardhshme, sepse nuk do të keni durim të përballeni me ndonjë bezdi. Fitoret e papritura mund të vijnë në qershor.Ujori

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të dielen i vetmi shqetësim i vërtetë këto ditë janë paratë. Do t'ju duhet të përballeni me më shumë shpenzime sesa pritej. Deri në fund të muajit do t'ju duhet të lani hesapet dhe të gjeni qartësi në dashuri. Çiftet në krizë do të duhet të ndalojnë dhe të rishikojnë marrëdhënien dhe zakonet e tyre.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Është një qiell që nxit dëshirën dhe lënien e mendimeve negative, prirjen për përtypje. Përndryshe edhe pengesa më e vogël mund të kthehet në një mur të pakapërcyeshëm. Nga fundi i majit do të ketë disa marrëveshje për t'u rishikuar. Sqarime të mundshme në dashuri. Saturni në shenjën tuaj ju inkurajon të bëni zgjedhje të guximshme.

SI.E./ReportTv.al
Komento

Komente

  • KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 19/05/2024 17:23

    Njeriu më me fat në Bot është shoku im i ngusht profesor doktor Xhavit Karai.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?