Foto nga ndeshja

Sport

Mbyllet “trilleri” në Elbasan, Teuta mposht Kukësin me përmbysje! Tirana ngjitet në krye

3 Tetor 2021, 18:57| Përditesimi: 3 Tetor 2021, 18:58

  • Share

Supersfida e javës ser katërt në Superligës mes Kukësit dhe Teutës është mbyllur me fitoren 2-3 të kampionëve në fuqi. Në Elbasan Arena shënuan fillimisht miqtë nga Durrësi, ndërsa më pas verilindorët përmbysën para se “djemtë e detit” të bënin të njëjtën deri në fundin e pjesës së parë. Në pjesën e dytë për t’u evidentuar ishin dy kartonët e kuq nga një për secilën skuadër.

Me këtë fitore Teuta merr vendin e dytë me 8 pikë, ndërsa Kukësi zbret në vendi e tretë. Ndërkohë pas javës së katërt Superliga udhëhiqet nga Tirana, po me 8 pikë, që sot mposhti 2-0 Laçin falë dy autogolave të kurbinasve.

Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?