Mbajti peng fëmijët dhe gjuante me kallashnikov, 40-vjeçari: Kisha frikë se do më qëllonin! Të miturit në lot: Iu lutëm t’i dorëzohej policisë

15 Maj, 10:16| Përditesimi: 15 Maj, 11:08

  • Share

40-vjeçari Aleks Marku, i cili u arrestua pasi mbante peng fëmijët dhe qëllonte me kallashnikov, ka deklaruar në polici se ka hapur zjarr pasi kishte frike se do e qëllonin. I pyetur se nga përse kishte frikë se do qëllohej, ai s’ka dhënë deklarime të mëtejshme.

Përsa i përket fëmijëve ata janë shoqëruar nën survejimin e psikologeve dhe në dëshmitë e tyrethuhet se kanë qenë shumë të frikësuar dhe se i janë lutur të atit duke qarë që të mos vazhdonte të qëllonte jashtë dhe se ky i fundit i ka terrorizuar duke u bërtitur dhe duke vazhduar të qëllonte me kallashnikov jashtë dritares.

Banorë të zonës thonë jashtë kamerave se prej disa kohesh kishin konstatuar që Aleks Marku ishte vendosur në një banese në katin e parë të një pallati 8-katësh dhe se shpesh here prej tij shihnin reagime të cilat nuk u dukeshin normale, duke u lënë te dyshonin se Marku ishte me probleme te shëndetit mendor. Sakaq shpesh herë e kishin rastisur në lokale të zonës në gjendje të dehur.


Lajmi kryesor:

Durrës/ Babai mbante peng 2 fëmijët e mitur dhe qëllonte me kallashnikov, nën efektin e drogës! Arrestohet pas negociatave me RENEA-n (VIDEO)


SI.E./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?