Makarona me mish viçi nga zonja Albana

10 Qershor, 11:16| Përditesimi: 10 Qershor, 11:18

 • Share

Makarona me mish viçi

Përbërësit:

 • 1 pako makarona guackë
 • 3-4 racione mish viçi
 • 1 qepë
 • 1 kokë hudhër
 • 2 karrota
 • 1 lgj salcë e koncentruar
 • Kripë, piper
 • Majdanoz sipas dëshirës

Përgatitja:

Presim mishin në kubikë të vegjël, e kaurdisim duke shtuar pak ujë dhe salcën e koncentruar. Shtojmë qepën e prerë imët sikurse dhe një kokë hudhër me karrotat e prera në shkopinj. I lëmë të ziejnë dhe kur të jenë të bëra shtojmë makaronat duke i kaurdisur me atë pak lëng që ka mbetur. Më pas shtojmë pjesën e ujit të valuar. Rregullojmë shijen me erëzat dhe majdanoz nëse dëshirojmë.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?