Lushnjarët prani të madhe në rrugë, policia shton kontrollet (VIDEO)

14 Prill 2020, 11:00| Përditesimi: 14 Prill 2020, 14:54

  • Share

Policia ka shtuar kontrollet edhe në qytetin e Lushnjes, ku qytetarët dhe makinat janë kontrolluar nëse ato disponojnë lejen për të lëvizur. Gjatë ditës së sotme kontrollet kanë qenë edhe më të shpeshta për shkak dhe të zgjatjes së fashës së orarit për të lëvizur deri në orën 17:30 për personat që kanë një autorizimin për të lëvizur për punë apo bërjen e pazareve. Në Lushnje vihet re se ka prani të qytetarëve në rrugë por që në shumicën e rasteve respektojnë distancën mes tyre, ndërsa nuk kanë munguar dhe gjobat për ata që kanë thyer rregullat.


Lajmi kryesor:

Zgjatet fasha e orarit, shtohen kontrollet! Policia kalon 'në sitë' qytetarët dhe mjeteve (VIDEO)


//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?