Lufta në Gaza/ Afro 34 mijë palestinezë të vrarë dhe mbi 76 mijë të plagosur që nga fillimi i luftës

17 Prill, 19:25| Përditesimi: 17 Prill, 19:31

  • Share

1713375046_ghmgfhmgfmhgh.JPG

Gaza

Ministria e Shëndetësisë në Gaza, e cila udhëhiqet nga Hamas, ka bërë me dije ditën e sotme se 33,899 palestinezë janë vrarë në luftën me Izraelin, që ka nisur me 7 tetor të vitit 2023.

Po ashtu, ministria palestineze bën me dije se 76,664 të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve të ashpra me Izraelin.


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj Izraelit, SHBA dhe BE gati sanksionet e reja ndaj Iranit! Blinken bisedë me kryeministrin e Katarit: Duhet shmangur përshkallëzimi


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?