Programacion

E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
E Hënë
30
Maj
E Martë
31
Maj

Foto ilustruese

Kronikë

Lejoi ndërtimin e banesave pa leje, Gjykata e Lartë kthen në qeli ish-kryeinspektorin e IMT në Himarë

13 Maj, 16:18| Përditesimi: 13 Maj, 16:29

VLORË- Gjykata e Lartë ka kthyer në qeli ish-kryeinspektorin e IMT në Himarë, i cili ka lejuar ndërtimin e banesave pa leje në bregdet. Policia ka vënë në pranga ditën e sotme Milseid Nelajn, 37 vjeç, banues në Sarandë.

Në vitin 2020 Nelaj është kallëzuar nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit për shpërdorim detyre pasi lejoi ndërtimet pa leje.

Pavarësisht shpërdorimit të detyrës, Gjykata e Apelit vendosi në 2021 për Neljan vetëm masën detyrim paraqitjeje, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë.

Por prokuroria ka ankimuar vendimin dhe Gjykata e Lartë ka vendosur kthimin në qeli të ish-kryeinspektorin të IMT në Himarë.

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?