Lavrdim Krashi: Sali Berisha është e shkuara! Krijoi përplasje të padrejtë me drejtësinë, me dy standarde

10 Prill, 22:37| Përditesimi: 10 Prill, 22:51

  • Share

 

Sali Berisha është e shkuara. Kështu tha në Repolitix në Report Tv deputeti i PS Lavdrim Krashi.

“Për çdo shqiptar e kupton sesa e lehtë ka qenë për të  mos e sjellë veten në këtë situatë. Një njeri që ka pasur poste të tilla krijon përplasje të padrejta me drejtësinë. Nuk mund të sillesh me drejtësinë kur të pëlqen drejtësi e bukur, e mirë... Por situata ku drejtësia thotë paraqitur dhe një person nuk e bën këto janë pasojat. Kur godet nga kundërshtarët bën shumë mirë kur godet këtej është e keqe. Çfarë u mësojmë ne qytetarëve. Berisha është e shkuara në politikë, me këtë sjellje ka sjellë veten dhe politikën në një situatë që nuk duhet ta kishte sjellë”.


Lajmi kryesor:

Arben Meçaj: Sali Berisha i djegur në politikë, PD ta harrojë! Pas Partizanit do t'i hapen CEZ-DIA e Gërdeci! Avokati: Mandatin e humb në qershor


//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?