Kunguj të skuqur me salcë speciale me kos nga zonja Albana

14 Qershor, 12:14| Përditesimi: 14 Qershor, 12:15

 • Share

Kunguj të skuqur me kos

Përbërësit:

 • 4 kunguj jeshil
 • 1/2 gotë niseshte
 • 1/2 gotë miell
 • Kripë, piper i zi
 • Piper i kuq
 • Vaj për skuqje
 • 1 gotë kos i trashë
 • 1 lgj majonezë
 • 1 limon
 • Majdanoz

Përgatitja:

Presim kungujt në disqe, bashkojmë miellin dhe niseshten bashkë me erëzat. I kalojmë fetat e kungujve në përzierjen dhe i skuqim në vaj. I shoqërojmë me salcë të përgatitur me kos të trashë, majonezë, lëng limoni dhe pak majdanoz të grirë imët.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?