Foto ilustruese

Kujdes, do të keni fitore, por...çfarë thonë yjet për ju sot

15 Maj, 07:09| Përditesimi: 15 Maj, 07:12

  • Share

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Të mërkurën periudha e rëndësishme që fillon javën e ardhshme. Megjithatë, ka situata që duhen përballuar me guxim. Kjo do të jetë java e diskutimeve. Për dashurinë do jetë më mirë në fundjavë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të mërkurën do jeni të lodhur dhe do të jeni më shumë në fund të majit. Shpesh ju keni një rikthim në të kaluarën që nuk është domosdoshmërisht e dëshiruar nga ju, të cilët ndoshta përpiqen të çlirohen prej saj. Përuroni një rrugë që ju çon larg.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Të mërkurën është më mirë të jesh shumë i qartë, vërtet transparent, sidomos me ata që e njohin mirë shenjën. Strategjitë e ndryshme të dialogut të mërkurën do të kenë pak efektivitet. Nëse një derë mbyllet, një tjetër do të hapet. Nëse mendoni se keni bërë një gabim, jini më të gatshëm të pranoni se ndoshta keni gabuar.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Të mërkurën do të thuash shumë më tepër duke mos folur sesa duke vendosur ta bësh këtë. Profili yt mbetet pak në mëshirën e humorit tënd në këtë periudhë. Është shumë e qetë dhe mund të qetësoheni. Një verë e rëndësishme për ndjenjat po vjen.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të mërkurën ju është dashur të dilni në prapaskenë javët e fundit. Është më mirë të dukeni në krye. Kujdes, do të ketë fitore, rishikoni pozicionet tuaja në dashuri.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Të mërkurën është një periudhë interesante, mos ruani hidhërimin pasi të keni pasur ndonjë sukses. Konkurrenca është pjesë e jetës sonë, por mos u zemëroni dhe mbi të gjitha mos u ngatërroni në dashuri.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Të mërkurën Venusin dhe Jupiterin në shenjën tuaj dita do jetë e mrekullueshme. Do keni ide te bukura dhe do arrini te bëni shume gjera. Dashuria është një faqe e hapur për t'u shkruar dhe nuk do ta kufizosh veten, o qiell i madh. Mos harroni se jo çdo e keqe ka një rreshtim argjendi.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të mërkurën nuk do të ketë më kundërshtime planetare. Gjithçka do të jetë më e qartë gjatë javëve të ardhshme. Venusi kundër saj nuk ndihmon, por do të ketë lajme të mira. Flisni për veten dhe shfryjeni nëse ndiheni keq.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Të mërkurën rikonfirmime absolute, luani këtë qiell të rëndësishëm. Investoni në të ardhmen. Nëse doni diçka të bukur, përpiquni të punoni për ta marrë atë. Takime të këndshme në fundjavë dhe do keni shumë entuziazëm. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Të mërkurën gjeni sërish qetësinë. Tashmë po shohim përpara në vitin 2025, një vit i mrekullueshëm për ju. Po hapet një skenar i ri dhe ata që kanë mbetur pas do të kalojnë shumë mirë. Mundësi të shkëlqyera për sukses në çdo fushë, përveshni mëngët.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të mërkurën ju jeni më të qetë dhe 'më të lehtë' në dashuri. Mundohuni të shpreheni sa më mirë që të mundeni pas një prilli mjaft të vështirë dhe të pasigurt. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Të mërkurën duhet ta lini veten të shkoni në dashuri. Tranziti i Mërkurit është intrigues për punën dhe idetë e mira. Do të ketë një rikuperim psikofizik. Ata rreth jush do t'ju vlerësojnë për atë që jeni, nuk keni pse të pretendoni.

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?