Krem vanilje nga zonja Albana

12 Shkurt, 11:59| Përditesimi: 12 Shkurt, 12:00

 • Share

Krem vanilje

Përbërësit:

 • 2 kokrra vezë
 • 2 fk sheqer
 • 1-2 lgj niseshte
 • 4 fç qumësht
 • 1 fç ujë
 • Vanilje
 • Kanellë

Përgatitja:

Rrahim vezët me sheqerin, shtojmë pak ujë, vaniljen dhe niseshten. E përziejmë mirë dhe duke e përzier pak e nga pak, shtojmë qumështin e nxehtë. E vendosim në zjarr dhe e përziejmë vazhdimisht derisa të marrë valë dhe të bëhet një masë kremoze. E ndajmë në tasa dhe sipër hedhim nga pak kanellë.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?