Polonia feston një prej golave

Kosova e vajzave turpërohet në përballjen me Poloninë, humb 7-0! Shqipëria humb 5-0 nga Norvegjia

6 Shtator 2022, 21:15| Përditesimi: 6 Shtator 2022, 21:16

  • Share

Ekipi përfaqësues i Kosovës për vajza është mposhtur me rezultat e thellë 7-0 nga Polonia.  Sulmuesja polake, Pajor shënoi 4 gola në këtë takim. Me këtë humbje të thellë Kosova është në vendin e parafundit me 7 pikë, 7 më shumë së Armenia dhe tri më pak së Shqipëria në vendin e 4.

Edhe Shqipëria ka humbur sonte nga Norvegjia me rezultat po ashtu të thellë 5-0. Me këtë Kosova dhe Shqipëria nuk kanë më asnjë shanse për kualifikim në Botërorin e vajzave pasi ndeshjet kualifikuese të tyre kanë përfunduar sonte.

K.T./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?