Foto ilustruese

Koha për të thënë lamtumirë...çfarë thonë yjet për ju sot

12 Prill, 07:05| Përditesimi: 12 Prill, 07:08

  • Share

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Të premten kujtoni ngjarjet më të rëndësishme të jetës suaj, kërkoni kohë dhe qetësi, e gjithë kjo është të mësoni nga gabimet. Nëse planifikoni mirë atë që dëshironi, mund t'i kapërceni shpejt këto bezdi.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të premten ka ardhur koha për t'u thënë lamtumirë mendimeve të këqija dhe për të marrë gjithçka që është pozitive për të filluar një cikël të ri, për të filluar rinovimin tuaj dhe do të kuptoni se kufizimet nuk ekzistojnë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Të premten lidhja astral gjatë ditës u bën dobi të lindurve në këtë shenjë me fleksibilitet më të madh. Kur përballeni me situata të papritura do të jeni në gjendje të reagoni në mënyrën më të mirë dhe kjo është e paçmueshme. Vetëvlerësimi juaj po rritet, është koha për t'u çlodhur dhe për ta lënë veten të shkoni te dashuria ose ndjenjat në përgjithësi.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Të premten mos kini frikë vuajtjet tuaja do të lehtësohen në ditët në vijim, njerëzit optimistë do t'i afrohen jetës tuaj dhe do të mbusheni me energji, pak nga pak do të mund ta shihni jetën më pozitive.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të premten në orët në vijim do të gjeni zgjidhje në fushën e punës, ekonomike dhe familjare që keni kohë që i kërkoni, por gjithmonë do t'ju duhet të kushtojini vëmendje të veçantë trendit tuaj në javët e fundit.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Të premten ndjeshmëria dhe romantizmi juaj do të rritet nga ndikimi i yjeve në shenjën tuaj. Mund të mos e shihni objektivisht se çfarë do t'ju sjellë dobi ose dëm.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Të premten do të përjetoni momentin perfekt për t'u përshtatur me ndryshimet dhe fleksibilitetin, një virtyt i madh që nuk e keni vënë ende në praktikë. Në dashuri po kaloni një periudhë shërimi që do t'ju lejojë të ndiheni më mirë. Shumë më mirë se në të kaluarën e afërt.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të premten për t'u ndjerë më mirë duhet të lini mënjanë mbingarkesat e punës që i keni imponuar vetes ditët e fundit, edhe nëse mund të ndikojnë edhe disa çështje familjare. Provoni për të rimbushur bateritë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Të premten yjet do t'ju japin fat gjatë kësaj dite në mes të prillit dhe do t'ju mbushin me vitalitet dhe energji, kjo do t'ju japë shumë qetësi në jetën e shqetësuar që keni pasur së fundmi. Së shpejti të gjitha shqetësimet do të fillojnë të zhduken. Mos u shqetëso, era po kthehet.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Të premten po të duhet të mbani nën kontroll karakterin tuaj, të gjithë njerëzit përballen me probleme ditë pas dite, kështu që vetëdija juaj do të hapet në horizonte të reja. Do të jeni në gjendje të mësoni t'i shihni situatat e vështira si një mundësi e shkëlqyer për të evoluar për mirë.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të premten gjatë ditës do të keni mundësi të mendoni për çështje të rëndësishme, hëna do të ndikojë në aftësinë tuaj për t'u përqendruar me të cilën do të mund të reflektoni thellë. Mos harroni të dëgjoni zërin tuaj të brendshëm.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Të premten në orët e ardhshme mund të shqetësoheni për problemin e punës, shmangni dekurajimin dhe lëreni pak nga pak zhgënjimin. Mos harroni se shpërblimet vijnë gjithmonë kur nuk i prisni. Mbajeni edhe pak.

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?