Foto ilustruese

Koha e duhur për të dashuruar...çfarë thonë yjet për ju sot

22 Maj, 07:07| Përditesimi: 22 Maj, 07:09

  • Share

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Të mërkurën në dashuri dëshira për t'u përfshirë është e madhe dhe duhet ta shfrytëzoni këtë periudhë për të deklaruar ndjenjat tuaja. Në punë, fokusojeni gjithçka tek të qenit diplomatë dhe ndërmjetësues.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të mërkurën kjo është koha e duhur për të dashuruar dhe për ta lënë veten të dashuroheni. Në punë, nëse ka pasur krizë, duhet kapërcyer me përkushtim dhe vendosmëri.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Të mërkurën fatkeqësisht në dashuri jeni larg partnerit dhe kjo po ndikon negativisht në marrëdhënien tuaj. Në punë është një moment qetësie dhe force.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Të mërkurën më në fund po filloni të shihni dritën në dashuri dhe kjo periudhë do t'ju japë mundësinë të përjetoni emocione të mëdha. Në punë duhet të vendosni limite dhe të pohoni më shumë veten.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të mërkurën dashuria po ecën në mënyrën më të mirë dhe nëse jeni beqar do të keni mundësinë të takoni dikë të veçantë. Në punë duhet të përkulni kokën dhe të vazhdoni pavarësisht gjithçkaje.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Të mërkurën me hënën përballë duhet të jeni shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët. Mund të ketë një ndryshim të madh në punë, jini gati. Lajmet janë afër për çdo të re.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Të mërkurën më mirë do të ishte të qëndroni të qetë në dashuri sepse planetët shkaktojnë pak agjitacion në çift. Në punë po kaloni një periudhë të vështirë. Rezultatet duket se nuk arrijnë kurrë, por duhet të jeni të durueshëm.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të mërkurën qielli flet për lajme të mira në dashuri, por kujdes që të mos bëni gjithmonë të njëjtat gabime. Në punë duhet të qëndroni të qetë dhe të përjetoni gjithçka me qetësi.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Të mërkurën kini kujdes në dashuri të mos ekspozoheni shumë sepse mund të mos merrni përgjigjen e dëshiruar nga i dashuri juaj. Në punë jeni pak në dyshim por shumë shpejt do të gjeni përgjigjet e duhura.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Të mërkurën në dashuri duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht nëse jeni të pavendosur mes dy personave. Së shpejti do të keni ide më të qarta. Është më mirë të mos ndaleni në punë, goditni derisa hekuri është i nxehtë.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të mërkurën në dashuri do të ketë një mënyrë për të përjetuar momente të mira edhe nëse mund të jeni pak më polemikë se zakonisht. Në punë mund të mungojë një takim i rëndësishëm por do të ketë një mënyrë për ta riplanifikuar.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Të mërkurën hëna është në anën tuaj, ndaj mos kini frikë ta lëshoni. Në punë duhet të bëni kujdes me paratë por nga fundi i muajit do të ketë një rikuperim të bukur.

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?