Filippo Inzaghi

Klubi i Serie A shkarkon trajnerin, rikthen në elitë Pippo Inzaghin

10 Tetor 2023, 16:44| Përditesimi: 10 Tetor 2023, 16:45

  • Share

Salernitana ka vendosur se Paulo Sousa nuk do të jetë më trajneri i ekipit dhe vendin e tij do ta zërë Filippo Inzaghi. Siç raporton Tuttomercatoweb, presidenti Iervolino i ka komunikuar vendimin trajnerit portugez.

Për ish-sulmuesin e Milanit është gati një kontratë deri në fund të sezonit me opsion rinovimi në rast shpëtimi. Prandaj Inzaghi do të kthehet në stërvitje në Serinë A dy vjet pas përfundimit të përvojës së tij me Benevento, e cila përfundoi me rënie në vitin 2021.

Dy humbjet e fundit në kampionat ishin fatale për Sousa-n (0-4 në shtëpi me Interin dhe 3-0 në Monza), por mbi të gjitha vetëm 3 pikët e fituara në 8 javët e para me ende zero fitore nën drejtimin e tij.

Drejtuesit nga Salerno e takuar Inzaghin të hënën, duke u bindur se ai ishte njeriu i duhur për stolin, teksa opsione të tjera ishin edhe Iachini, Petkovic, De Rossi, Cannavaro dhe Gotti.

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?