Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut kërkon ndalimin e furnizimit të Izraelit me armë

24 Shkurt, 15:46| Përditesimi: 24 Shkurt, 22:37

  • Share

1708786371_yjdtjdtjtdj.JPG

Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut 

Një panel ekspertësh në Këshillin e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut ka kërkuar ndalimin e furzmit të Izraelit me armë nga shtetet, duke argumentuar se furnizimi me armë përbën shkelje të ligjeve ndërkombëtare të të drejtave të njeriut.

Kështu shkruan Ynet Neës, duke saktësuar se anëtarët e Këshillit të OKB-së kanë deklaruar se “ka të dhëna se Izraeli po shkel ligjin humanitar”.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez! Netanyahu: Kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?