Paolo Montero

Juventus gjen pasuesin e Allegrit, debuton pas tre ditësh

17 Maj, 18:28| Përditesimi: 17 Maj, 18:32

  • Share


Në pritje të Thiago Motta-s, ardhja e të cilit në qershor është thuajse e sigurt te Juventusi, Paolo Montero do të jetë trajneri kujdestar në dy javët e fundit të kampionatit të Serie A. Ai do drejtojë "Zonjën" në përballjen kundër Bolognas dhe Monzas.

Ish-mbrojtësi bardhezi, tashmë trajner i Juventus U-19 do të mbarojë pezullimin e vendosur nga gjyqtari sportiv me të rinjtë dhe më pas do të drejtojë ekipin e parë duke filluar nga e hëna në mbrëmje në Dall' Ara.

Montero ka qenë pjesë e Juves nga 1996 deri në 2005 dhe është i njohur për grintën në fushë dhe ndërhyrjet e ashpra.


Lajmi kryesor:

Zyrtare/ Juventusi shkarkon Max Allegrin: Sjellje të papranushme me vlerat e klubit! E zëvendëson ish-mbrojtësi


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?