Adam Sandler

Ju tregojmë aktorët më të paguar për vitin 2023!  Adam Sandler, më i miri i Hollywood! Fitoi 73 milionë dollarë

7 Mars, 15:25| Përditesimi: 7 Mars, 15:58

  • Share

“Forbes” ka publikuar listën e aktorëve më të paguar për vitin 2023. Adam Sandler u shpall aktori më i paguar në “Hollywood” për vitin e kaluar, i cili ka fituar një shumë marramendëse prej 73 milionë dollarësh.

Ndërkohë Margot Robbie  personazhi kryesor i filmit “Barbie” zë vendin e dytë në listë si aktorja më e re dhe si një nga dy aktoret e vetme në listë. Gjithashtu në këtë listë është edhe emri i Jennifer Aniston, të cilës i detyrohet shumë famës nga “Friends”, edhe pse transmetimi i saj përfundoi ka përfunduar 20 vite më parë.

Ndërkohë që kjo është lista ku renditen edhe aktorët e tjerë si më të paguar për vitin 2023:
1.Adam Sandler- 73 milionë dollarë
2.Margot Robbie- 59 milionë dollarë
3.Tom Cruise - 45 milionë dollarë
4.Ryan Gosling- 43 milionë dollarë
5.Matt Damon- 43 milionë dollarë
6.Jennifer Aniston- 42 milionë dollarë
7.Leonardo di Caprio- 41 milion dollarë
8.Jason Statham- 41 milion dollarë
9.Ben Affleck- 38 milionë dollarë
10.Denzel Washington- 24 milionë dollarë

S.G/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?