Paulo Fonseca

Javë e madhe në Serie A, Juventus dhe Milan zbulojnë trajnerët e rinj

11 Qershor, 16:31| Përditesimi: 11 Qershor, 16:34

  • Share

Gjigantët italianë pritet të mirëpresin Thiago Motta dhe Paulo Fonseca para fillimit të Kampionatit Evropian.

Gjigantët italianë Juventus dhe AC Milan po hapin një kapitull të ri. Të dy i dhanë lamtumirën trajnerëve të tyre. Bardhezinjtë pritet të nënshkruajnë me Thiago Motta-n, ndërsa rivalët e tyre, kuqezinjtë pritet të nënshkruajnë me Paulo Fonseca-n.

Mediat italiane raportojnë se gjithçka do të ndodhë para Euro 2024. Të gjitha sinjalet tregojnë se i pari është Juventusi, prezantimi do të bëhet të enjten. Milani nuk është plotësisht i sigurt në këtë pikë, ndoshta prezantimi do të jetë të premten, por ndoshta ata do të prezantojnë edhe Paulo Fonseca-n të enjten.

Do të jetë interesante të shihet sesi do të dëshmohen dy strategët përkatës në sezonin e ri të Serisë A. Motta bëri përshtypje këtë vit në pankinën e Bolonjës, madje e çoi ekipin në Ligën e Kampionëve dhe Fonseca zhvilloi një sezon solid në Francë me Lille.

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?