Izraeli: 18 të plagosur në fshatin Arab el Aramshe, mes tyre 13 rezervistë, gjashtë janë të rëndë

17 Prill, 19:37| Përditesimi: 17 Prill, 19:39

  • Share

1713375584_rwegfwergwegweg.JPG

Ushtria izraelite ka raportoi se 6 rezervistë janë plagosur rëndë nga raketat antitank dhe dronët e gjuajtur në drejtim të fshatit Arab al-Aramshe, në veri të Izraelit. Në total 18 persona raportohen të plagosur, ku prej tyre 13 janë ushtarë rezervë.


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj Izraelit, SHBA dhe BE gati sanksionet e reja ndaj Iranit! Blinken bisedë me kryeministrin e Katarit: Duhet shmangur përshkallëzimi


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?