Arma dhe dylbitë që iu sekuestruan 51-vjeçarit

Kronikë

Iu gjet pushkë, municione dhe një palë dylbi në banesë, arrestohet 51-vjeçari në Kukës

24 Shtator 2021, 09:11| Përditesimi: 24 Shtator 2021, 09:13

  • Share

Një 51-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Kukës, pasi iu gjetën armë pa leje në banesë.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në banesën e 51-vjeçarit me inicialet A.D, gjeti dhe sekuestroi një pushkë, një sasi municioni luftarak dhe një palë dylbi.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kukës,  për veprën penale "Mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit luftarak".

Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?