Foto ilustruese

Itali, arrestohet 26-vjeçari shqiptar, vodhi sende argjendi dhe 250 kg produkte qumështi

22 Mars, 10:27| Përditesimi: 22 Mars, 10:31

  • Share

ITALI - Një shtetas shqiptar është arrestuar  në komunën Bracciano pas një ndjekje spektakolare që bën karabinierët ndaj tij.

Natën e 18 marsit, një patrullë karabinierësh duke parë një makiën që po vinte drejt tyre i bën shenjë që të ndalonte. Por makina ku gjendej shqiptari dhe një shtetas tjetër nuk ndaloi dhe vijoi më tej me shpejtësi. Karabinierët u vunë në ndjekje të tyre dhe ata u larguan nëpër rrugët e komunës Bracciano.

Më pas shqiptari së bashku me shtetasin tjetër, braktisën automjetin e tyre dhe u përpoqën të humbsinin gjurmët në fshatin e zonës Castel Giuliano.

Por karabinierët mundën të kapnin 26-vjeçarin shqiptar dhe e vunë në pranga për veprën penale të kundërshtimit të forcave të rendit.

Pasi kontrolluan makinën që braktisën, karabinierët gjetën dhe sekuestruan disa pjesë argjendi dhe 250 kg qumësht, të cilat i kishin vjedhur mbrëmjen e 17 marsit nga një kompani në Canale Monterano. Vlera e tyre shkonte në 6000 euro, e cila iu kthye pronarit të ligjshëm.

Arrestimi i shqiptarit është pjesë e një konteksti më të gjerë veprimesh policore pë rtë goditur një sërë grabitjesh, që përfshijnë edhe vjedhjet e banesave.

Gjykata e Tivolit la në burg shqiptarin, teksa vijon operacioni policor për kapjen  e bashkëpunëtorit.

G.K/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?