Rick Zabel

Ish-çiklisti përshkon 600 km për të mbështetur Dortmundin në finalen e “Uembleyt”

1 Qershor, 19:06| Përditesimi: 2 Qershor, 07:04

  • Share


Dortmund - Real Madrid/ Përveç mbështetësve të zjarrtë gjermanë, të cilët njihen si “muri i verdhë”, një ish-çiklist profesionist ka përshkon 600 km për të parë këtë finale. Bëhet fjalë për Rick Zabel.

Ndoshta ky mund të tingëllojë si udhëtimi më i pazakontë që keni dëgjuar. Kjo situatë është postuar edhe në rrjetet sociale nga klubi i Borusia Dortmundit, duke e cilësuar tifozin më special të rrugëtimit drejt Londrës.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Real Madrid mposht 0-2 Dortmundin dhe siguron titullin e 15-të në Champions League! Ndeshje me dy fytyra e 'Galaktikëve', gjermanët të pafat


S.DH//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?