Ivan Gvozdenovic, trajneri i Skënderbeut

Humbja në shtëpi, Gvozdenovic: Dinamo vetëm vononte lojën

21 Shkurt, 19:17| Përditesimi: 21 Shkurt, 19:18

  • Share

1708539491_1689670253ivangvozdenovic.png
Dinamo fitoi 0-1 kundër Skënderbeut në Korçë, sfidë kjo e prapambetur për javën e 20-të të Superligës. Pas ndeshjes për mediet trajneri i korçarëve, Ivan Gvozdenovic ka kritikuar kundërshtarët se vononin lojën.

"Për mendimin tim ne ishim më mirë në pjesën e parë. Në pjesën e dytë nuk do e komentoj penalltinë, sepse nuk e di ishte apo jo. Dinamo bëri më shumë faulla, vononte lojën. Patëm rastet, por nuk shënuam. Kështu është futbolli. Në pjesën e dytë nuk kishim mundësinë të luanim futboll, sepse Dinamo vononte shumë lojën. Që nga portieri e deri te lojtarët e tjerë. Dinamo ishte më e qetë, sepse shënoi shumë shpejt nga penalltia dhe pastaj luanin vetëm për kundërsulm", tha serbi i korçarëve.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ 'Nëndetësja' del në sipërfaqe, Dinamo fiton 0-1 kundër Skënderbeut! Tifozët kapen me presidentin në tribunën VIP


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?