Robert Lewandowski

Holanda 'ndez motorët', mund 4-0 Islandën para Euro 2024! Polonia fiton me Turqinë, tremb Lewandowski

11 Qershor, 11:20| Përditesimi: 11 Qershor, 11:21

  • Share

Pak ditë përpara nisjes së Euro 2024 në Gjermani (14 qershor), disa nga ekipet pjesëmarrëse kanë zhvilluar edhe testet gjenerale në prag të aventurës më të rëndësishme kontinentale. Holanda fitoi 4-0 kundër Islandës, ndërsa Polonia mundi 2-1 Turqinë.

Në Rotterdam "Tulipanët" e Koeman nuk e patën të vështirë t'i shënonin katër herë Islandës. Xavi Simons, van Dijk, Malen dhe Ueghorst shënuan për Holandën që dje mori një lajm të keq, mungesën e mesfushorit Frankie De Jong në Euro 2024 për shkak të dëmtimit.

Nga ana tjetër, në Varshavë Polonia fitoi 2-1 kundër Turqisë. Suiderski dhe Zaleuski shënuan për vendasit, ndërsa Yilmaz për turqit. Shqetësues për polakët dëmtimi i Robert Lewandowskit dhe dalja e tij nga fusha pas 32 minutave lojë, vetëm pak ditë para Euro 2024.

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?