Hamas do të marrë pjesë në mbledhjen e grupimeve palestineze në Moskë më 29 shkurt

22 Shkurt, 20:11| Përditesimi: 22 Shkurt, 20:17

  • Share

1708629433_rgsbnrfshndsthn.JPG

Përfaqësuesit e lëvizjeve palestineze Hamas dhe Fatah do të marrin pjesë në një takim që do të mbahet më 29 shkurt në Moskë.

Këtë e ka konfirmuar zëvendësministri i Jashtëm rus, Mikhail Bogdanov, raporton “Ria Novosti”. Në të njëjtën kohë, Bogdanov bëri të qartë se kreu i Autoritetit Kombëtar Palestinez Mahmud Abbas, i cili kishte planifikuar të vinte në Moskë në nëntor, por më vonë e shtyu vizitën, nuk do të marrë pjesë në takim.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Mbi 29 mijë palestinezë të vrarë dhe rreth 70 mijë të plagosur që nga fillimi i luftës! WSJ: Hamas do të lironte pengjet izraelite në këmbim të 3 mijë të burgosurve palestinezë


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?