Festa e Amir Rrahmanit pas golit

Goli i parë këtë sezon, Rrahmani i jep tri pikë Napolit: Kemi presion se jemi kampionët e Serie A

13 Janar, 18:23| Përditesimi: 13 Janar, 18:24

  • Share


Napoli fitoi 2-1 me përmbysje kundër Salernitanës në Serie A. Goli i Amir Rrahmanit në fundin e sfidës i dha tri pikë të tijve, që sigurojnë kështu suksesin me golin e parë sezonal të kapitenit të Kosovës. Për mediet, pas ndeshjes mbrojtësi u shpreh i lumtur.

“Ka gjithçka në këtë fitore, tension, presion dhe situata të vështira, duke e gjetur veten si kampion i Italisë dhe arritja e këtyre rezultateve nuk është e lehtë, sivjet do të jetë kështu, edhe sot kemi vuajtur shumë duke pësuar gol, por fatmirësisht e kemi kthyer dhe jemi të kënaqur me rezultatin, shpresojmë ta kemi këtë fat edhe në të ardhmen.

Goli - Topi erdhi jo i pastër, e ndalova dhe godita në portë pa u menduar shumë. A ju kishte munguar goli? Të shënosh gola është gjithmonë bukur, jam i lumtur që kam shënuar. Do të përpiqemi të japim maksimumin për ta kapërcyer këtë vit që ka qenë dhe do të jetë shumë i vështirë”, tha Rrahmani.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Interi mposht me 5 gola Monzën dhe kryeson Serinë A! Amir Rrahmani i jep tri pikë Napolit, Genoa - Torino paqe pa gola


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?