Gogozhare shtëpie nga zonja Albana

24 Maj, 11:43| Përditesimi: 24 Maj, 11:45

 • Share

Gogozhare shtëpie

Përbërësit:

 • 12 speca të kuq
 • 1 lç kripë
 • 1 lç sheqer
 • 4 thelpinj hudhër
 • 2 speca djegës të kuq/jeshil
 • 100 ml vaj ulliri
 • 100 ml uthull
 • 1 limon
 • 2 tufë majdanoz

Përgatitja:

Pjekim në furrë specat për 15 minuta. I mbulojmë me letër alumini që të kemi të lehtë heqjen e lëkurës. Të gjithë përbërësit e tjerë i përziejmë në një enë dhe në tas me kapak shtojmë marinadën, më pas specat dhe sërish shtresat me rradhë. Mbyllim kapakun dhe i kemi gati për 2 ditë, por plot shije mund të konsumohen edhe pas 4 orëve.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?