Gjellë e shpejtë tigani me perime nga zonja Albana

29 Maj, 12:27| Përditesimi: 29 Maj, 12:29

 • Share

Gjellë e shpejtë tigani me perime

Përbërësit:

 • 3 patëllxhanë
 • 3 speca
 • 2 qepë
 • 1 lgj salcë domate e koncentruar
 • 3 domate
 • 2 thelpinj hudhër
 • 1 lgj vaj për person
 • 1 tufë majdanoz
 • Kripë
 • Piper i zi
 • Piper i kuq

Përgatitja:

Presim patëllxhanët për së gjati dhe i kaurdisim në një tigan me vaj. Në po atë yndyrë skuqim specat dhe më pas qepët. I bashkojmë të gjithë përbërësit në tigan ku shtojmë thelpinjtë e hudhrës, salcën e domates dhe domatet e prera në kubikë. Me erëzat dhe bimët aromatike rregullojmë shijen në fund.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?