Gjellë e freskët vere nga zonja Albana

20 Maj, 11:39| Përditesimi: 20 Maj, 11:40

 • Share

Gjellë e freskët vere

Përbërësit:

 • 1 qepë
 • 1 kungulleshkë
 • 2 patate
 • 2 speca jeshil
 • 2 thelpinj hudhër
 • 2 lgj vaj
 • 200 ml qumësht
 • 1 vezë
 • 2 lgj kos
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim qepën që e kemi grirë hollë në vaj, shtojmë hudhrën dhe patatet e prera në kubikë. Më pas shtojmë kungulleshkat dhe pas një kaurdisje të mirë shtojmë specat duke rregulluar dhe shijen me kripë e piper. Mbas kaurdisjes shtojmë qumështin dhe e lëmë të ziejë pak. Në fund rrahim një vezë me pak kos dhe ia shtojmë gatimit dhe e lëmë derisa të mpikset pak.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?