Gaza/Ministria e Shëndetësisë: Mbi 29 mijë palestinezë të vrarë dhe rreth 70 mijë të plagosur që nga fillimi i luftës

22 Shkurt, 20:17| Përditesimi: 22 Shkurt, 20:28

  • Share

1708630051_rgnsrfgnrfsgxrfs.JPG

Ushtarë izraelit në Gaza

Ministria e Shëndetësisë në Gaza, e cila udhëhiqet nga Hamas, ka bërë me dije se 29,410 palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës me Izraelin, më 7 tetor të vitit 2023.

Ndër të tjera, institucioni palestinez ka bërë me dije se 69.465 të tjerë janë plagosur si pasojë e luftimeve të ashpra.

Hamas saktëson se vetëm në 24 orët e fundit 97 persona kanë humbur jetën dhe 132 janë plagosur, raporton Al Jazeera.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Mbi 29 mijë palestinezë të vrarë dhe rreth 70 mijë të plagosur që nga fillimi i luftës! WSJ: Hamas do të lironte pengjet izraelite në këmbim të 3 mijë të burgosurve palestinezë


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?