Gaza/ Ushtria izraelite: Kemi gjetur mortaja dhe municion të larmishëm ushtarak në çanta të UNRWA

24 Shkurt, 15:53| Përditesimi: 24 Shkurt, 16:04

  • Share

1708787048_tyuliguloiu.l.JPG

Ushtria izraelite ka deklaruar se ka gjetur mortaja si dhe armë e pajisje të tjera ushtarake, në disa çanta që sipas tyre përkisnin UNRWA-s.

Izreali sqaroi se zbulimi ndodhi gjatë një kontrolli nga trupat ushtarake në shtëpinë e një oficeri të lartë të inteligjencës së Hamasit në Khan Younis, gjatë së cilës u zbulua edhe një tunel që më pas u shkatërrua.

Gjithashtu, gjatë këtij aksioni ushtarak bëhet me dije se mbetën të vrarë 8 luftëtarë të Hamasit.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez! Netanyahu: Kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?