Gaza/ Situata humanitare vazhdon të përkeqësohet, mungon uji dhe ushqimi

24 Shkurt, 15:32| Përditesimi: 24 Shkurt, 15:35

  • Share

1708785266_yjndtutuytdfu.JPG

Gaza

Një delegacion izraelit do të jetë në Paris të shtunën në përpjekje për të thyer ngërçin në bisedimet për një armëpushim me Hamasin në Rripin e Gazës, ku autoritetet lokale thonë se më shumë se 100 palestinezë u vranë vetëm gjatë mbrëmjes së djeshme.

Zyra për Koordinimin e Ndihmës Humanitare (OCHA) ka paralajmëruar "një kërcënim të urisë masive" për shkak të mungesës së furnizimeve të mjaftueshme me ujë dhe ushqim.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez! Netanyahu: Kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?