Gaza/ Netanyahu: Vetëm kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite

24 Shkurt, 21:23| Përditesimi: 24 Shkurt, 21:24

  • Share

1708198772_vfewavbaeba.PNG

Benjamin Netahyahu

"Ne po punojmë për një skemë tjetër për lirimin e pengjeve tona, si dhe për të përfunduar eliminimin e batalioneve të Hamasit në Rafah”,- tha kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, duke konfirmuar se Izraeli do të diskutojë "hapat e ardhshëm të negociatave".

Netanyahu shtoi megjithatë se do të mbledhë kabinetin "në fillim të javës për të miratuar planet operacionale të veprimit në Rafah, duke përfshirë evakuimin e popullatës civile nga atje".

"Vetëm një kombinim i presionit ushtarak dhe negociatave të vendosura do të çojë në lirimin e pengjeve tona, eliminimin e Hamasit dhe arritjen e të gjitha objektivave”,- ka theksuar ai.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez! Netanyahu: Kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?