VIDEO/ Garoi me temperaturë për Shqipërinë, rezultat historik i Colturit në Botërorin e skive! Rekord në Amerikë

25 Nëntor 2023, 21:02| Përditesimi: 25 Nëntor 2023, 21:16

  • Share

Skiatorja Lara Colturi, e cila përfaqëson Shqipërinë në Botëror, ka arritur një rezultat historik në garën e dytë sezonale që po zhvillohet në Amerikë.

17-vjeçarja pas dy lëshimeve, njëherë e 28 dhe herën e dytë e para, arriti në përfundim të renditej e 12 në disiplinën e Giant Slalom, duke rregjistruar renditjen më të mirë që pas debutimin në sezonin e kaluar.

Ky është një rezultat historik si për skiatoren e natyralizuar, ashtu edhe për Shqipërinë. Për t’u theksuar se Lara në këtë garë vendosi të futej, duke kundërshtuar ekipin dhe mamanë e saj, pasi ishte me temperaturë.

Ne.k./ReportTv.al
Komento

Komente

  • Edmond: 26/11/2023 07:51

    Perse duhete te votojen kurre jane jashte takesa i paguajen ne ato shtete pastaje ne keto shtete Ka shume shoqata te tere te pare votimi i diaspores eshte korupsioni presente per mua qe vije 10 dite per pushime nuk duhete te votoje se nuk jetoje sjame residente

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?