Alstair King-Smith dhe Monika Kryemadhi e Ilir Meta

FOTO/ Meta dhe Kryemadhi i bëjnë karshillëk Berishës, takohen me ambasadorin britanik që shpalli non grata ish-kryeministrin

21 Qershor 2023, 12:05| Përditesimi: 21 Qershor 2023, 12:31

  • Share

Pas diplomates amerikane Yuri Kim, njeriu i cili është sulmuar egërsisht Sali Berisha është ambasadori britanik në Tiranë, Alstair King-Smith.

Kjo, për shkak të shpalljes “non grata” të Berishës edhe nga Britania e Madhe, pas SHBA. Por siç duket aleati i tij Ilir Meta, mban marrëdhënie të mira me diplomatin britanik.

Ai është shfaqur dje bashkë me të shoqen Monika Kryemadhi në një pritje të organizuar nga Ambasada e Britanisë së Madhe, për ditëlindjen e mbretit Charles.

M.Q./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?