Ylber Ramadani me imazhin e Adem Jasharit

FOTO/ Festoi me 'Adem Jasharin', Ylber Ramadani tërbon mediat serbe: Skandal

18 Nëntor 2023, 12:15| Përditesimi: 18 Nëntor 2023, 12:17

 • Share

Ylber Ramadani e festoi kualifikimin e Shqipërisë në Euro 2024 me fanellën që në të kishte të stampuar imazhin e komandantit legjendar të UÇK-së dhe heroit Adem Jashari.

Ky veprim i mesfushorit të Kombëtares ka bërë që mediet në Serbi të tërbohen, duke e quajtur "skandal". Kurir (Korieri) tregon për ndeshjen e barazuar 1-1 me moldavët dhe pikët që tanët kanë në grup, duke marrë të drejtën e kalimit më tej.

Veç tyre, ata e nisin shkrimin me Ramadanin, që veshur mban fanellën me imazhin e Adem Jasharit, duke e quajtur këtë skandal.

Ndërkohë pas ndeshjes Ramadani u shpreh i lumtur për këtë sukses. "Kjo bluzë e ka pasur lufëtëtarin që ka luftuar. Jam i lumtuar që në fund u kualifikuam. Kurrë në karrierë përpara ndeshjes nuk jam ndjerë nervoz si sot. Kurrë në karrierë nuk jam ndjerë kështu pas ndeshjes. Kemi një harmoni të madhe në grup. E kam shijuar çdo ndeshje të Kombëtares, por këtë më tepër. Kam bërë krenar të gjtihë shqiptarët, familjen time dhe vajzën time që po na ndjek tani", tha Ramadani.

Festa e Kombëtares

S.DH/ReportTv.al
Komento

Komente

 • tornitori: 18/11/2023 18:59

  nuk di cfare eshte me mizerabel ,serbet qe reagojne apo ju qe shkruani nje artikull idiit si ky me siper......

  Përgjigju
 • Altin: 18/11/2023 14:55

  U terbuan serbet ?! Dhe kujt po i rruhet... ?

  Përgjigju
 • Artur: 18/11/2023 13:36

  Po pae nuk shikojne noj film ne tv serbet po shikojne inyervistat e shqiptarve? Apo skishte gje tv serb dje ?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?