Finlandë/ Sulmi me armë në shkollë, një prej fëmijëve të plagosur është shqiptare

2 Prill, 19:47| Përditesimi: 2 Prill, 19:49

  • Share

Një prej fëmijëve që mbetën të plagosur nga arma e një 12 vjeçari nxënës në shkollën e qytetit Vanta është një vajzë shqiptare nga Kosova.

“Në lidhje me ngjarjen tragjike që ndodhi sot në qytetin Vanta, respektivisht shkollën Viertola, ku u vra një person dhe dy të tjerë u plagosën, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës nëpërmjet Ambasadës së Republikës së Kosovës në Stokholm ka arritur që të konfirmojë nga familjarët se në mesin e të plagosurve është edhe një vajzë shqiptare nga Kosova.

Ambasada e Republikës së Kosovës në Stokholm është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet vendase dhe me famijen e vajzës së plagosur dhe ka ofruar ndihmën e saj sipas udhëzimeve të pranuara nga MPJD” informoi ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosov
ë.


Lajmi kryesor:

Frikë në Finlandë, 12 vjeçari qëllon me armë brenda në shkollë, vret shokun, e plagos 2 të tjerë, njëra shqiptare


S.G/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?