Foto e shkëputur nga video ku pretendohet se është Blendi Klosi

Fakenews/ Video që qarkullon në rrjet dhe pretendohet se është Blendi Klosi, në fakt është një video porno në internet

20 Qershor 2023, 19:52| Përditesimi: 21 Qershor 2023, 08:17

 • Share

Në ditët e sotme fakenews përhapet shumë shpejt. Është e lehtë të shpërndahen video apo foto, që thuhet se janë njerëz me pushtet të përfshirë në skandale seksuale me qëllim denigrimi e tyre, shantazhimin apo dhe gjobitjen.

Disa ditë pas publikimit të videos, ku ish-kryebashkiakut të Kukësit, Safet Gjici, i cili u filmua duke kryer marrëdhënie intime në zyrën e Bashkisë, një faqe Instagrami me emrin In-front.org publikoi sot një video ku pretendonte se personazhi në videon disa sekondëshe ishte ish-ministri i Turizmit Blendi Klosi.

Video qarkulloi me shpejtësi nëpër rrjetet sociale pa kaluar asnjë filtër kontrolli apo standardi gazetaresk. Madje video u publikua edhe nga njerëzit e Sali Berishës, më saktësisht ish-kryeredaktori i RD-së, Bledi Kasmi.

Mjafton një kërkim i thjeshtë në google dhe mund të vërtetohet shumë thjeshtë që këto sekuenca janë marrë nga një video porno. Pra, në fakt e gjitha është një shpifje dhe asgjë nuk është e vërtetë.

SI.E.//ReportTv.al
Komento

Komente

 • era: 21/06/2023 14:14

  Po Saliu i tha ketyre qe te bejne dashuri ne zyrat e shteti me sa gra dhe vajza u shkojne ne zyre ketyre ordinereve, se zyrat jane per pune edhe jo per s---- po keshtu eshte kur parate i marrin pa djer dhe nga takasat tona qe rrobetohemi ne pune, nuk jua ka fain Saliu por morali i tyre i ulet. Kaq se njerezit me moral dhe integritet nuk i don kjo parti

  Përgjigju
 • Ledina: 21/06/2023 12:43

  Nese SPAK nuk e arreston Sali Berishen kot sa punon!

  Përgjigju
 • AltinTop: 21/06/2023 12:21

  Jo shum larg ne nje studio Tv tha Ilir Meta qe dispononte video intime politikanesh… Nuk na ben me çudi asgje.

  Përgjigju
 • Artan: 20/06/2023 20:21

  O sale shkofsh sa me par ne tufin o zot i madh do zoti 1 or e me par burr baxhell shiko argiten me lulushin zagar kopil vicidoli

  Përgjigju
  • Vlore: 21/06/2023 11:37

   Sala kanceri shqiperis

  • Pjeter: 21/06/2023 07:21

   Sali efendiu eshte bere zi sterre! Ky ne videon qe qarkullon, eshte Jamlesh Malltezi me parruke, dhe Gita po shkul leshte nga pikellimi!!

 • Sondazhi i ditës:

  A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?