Pamje nga vendngjarja

Euro2024/ Evakuohet një ‘Fan Zone’ në Gjermani nga frika për bombë, arrestohet një person

14 Qershor, 19:11| Përditesimi: 14 Qershor, 19:16

  • Share

GJERMANI – Frika nga sulmet terroriste është kthyer në çështje serioze për sigurinë e mbarëvajtjes së Euro2024.

Një “Fan Zonë” në Berlin është evakuuar, pak para nisjes së ndeshjes mes Gjermanisë dhe Skocisë.

Shkak i kësaj  gjendje alarmante në këtë hapësirë dedikuar tifozëve, jo shumë larg nga Porta di Brandenburg, ishte një çantë e dyshimtë që shqetësoi policinë.

Sipas "La Repubblica" I zoti i çantës është vënë në prangat e policisë, ndërsa çanta po ekzaminohet. Po ashtu, qentë nuhatës të policisë filluan të krehin hapësirën e tifozëve nga dyshimet pë5r eksploziv.

 

K.M/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?