Festa e Vllaznisë

Erzeni e dërgon ndeshjen në shtesë, Vllaznia i shënon 6 herë dhe i nxjerr nga Kupa

6 Mars, 19:44| Përditesimi: 6 Mars, 19:45

Vllaznia është gjysmëfinalistja e katërt e Kupës së Shqipërisë. Në stadiumin "Loro Boriçi" të Shkodrës, Vllaznia fitoi 6-1 kundër Erzenit dhe merr një biletë për më tej. Paçka se rezultati 6-1 tregon shumë, shkodranët s'e kanë pasur të lehtë, me ndeshjen që shkoi me shtesë dhe u deshën 120 minuta për të vijuar më tej. Erzeni sfidën e parë e kishte fituar 2-1 dhe Vllaznia u imponua në shtëpi.

Mala dhe Balaj shënuan në pjesën e parë për avantazhini e dyfishtë të Vllaznisë, teksa Atanda la Erzenin me një lojtar më pak. Autogoli i Stojanovic e dërgoi rezultatin në 2-1 dhe ndeshja u drejtua drejt shtesës prej 30 minutash.

Vendasit u treguan të papërmbajtshëm dhe shënuan tripletë me Gomes si edhe Balaj. Kështu, me rezultatin 6-1 sot Vllaznia kalon më tej.

Lajmi kryesor:

Kupa e Shqipërisë/ Tirana i falet portierit Kozi dhe penalltive, eliminon Teutën! Vllaznia 'shkërmoq' 6-1 Erzenin! 4 skuadrat gjysmëfinaliste

Si i vlerësoni protestat e dhunshme të Rithemelimit tek Bashkia?