Erdogan: Perëndimi dhe OKB po sillen vetëm si dëshmitarë, nuk bëjnë asgjë për të shmangur dhunën në Gaza

24 Shkurt, 17:07| Përditesimi: 24 Shkurt, 17:11

  • Share

1708791000_erdogan.JPG

Rexhep Tajip Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kritikoi OKB-në dhe vendet perëndimore duke i quajtur si "thjeshtë dëshmitarë të krimeve humanitare" të kryera nga Izraeli në Gaza.

 "As fuqitë perëndimore dhe as Këshilli i Sigurimit i OKB-së nuk kanë bërë një përpjekje të dobishme për të parandaluar dhunën izraelite",- tha ai, sipas agjencisë së lajmeve Anadolu.

Erdogan qortoi dështimin e Këshillit të Sigurimit për të vendosur një armëpushim në Gaza, pasi Shtetet e Bashkuara vendosën veton ndaj një projekt-rezolutës arabe.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez! Netanyahu: Kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?