EMRAT/ Komisioni hetimor në Shëndetësi, propozimi i PS: Të pyeten ministrat e Shëndetësisë që nga dhjetori 2006

23 Prill, 14:12| Përditesimi: 23 Prill, 14:34

  • Share

1713873500_WhatsAppImage20240423at13.52.232.jpeg

Report tv dhe Shqiptarja.com kanë siguruar planin hetimor të Partisë Socialiste për Komisionin Hetimor të Shëndetësisë për koncesionet për Sterilizimin dhe Check Up, i cili do të dakordësohet me atë të propozuar më hertë nga opozita. PS ka propozuar që hetimet të shtrihen që nga 2009. Sipas PS-së duhet të pyeten edhe Ministrat e Shëndetësisë që nga dhjetori i 2006.

Pjesë nga plani hetimor i PS

Seanca dëgjimi me të gjithë Ministrat e Shëndetësisë që nga 1 dhjetor 2006 e deri më sot.

Seanca dëgjimi me të gjithë ish drejtuesit e QSUT që nga 1 tetor 2009 (kontrata është lidhur në tetor 2009) për të evidentuar se çfarë përpjekjesh janë bërë për ti vënë në punë pajisjet e centralit të sterilizimit dhe çfarë pengesash kanë hasur.

Seanca dëgjimi me profesorë apo ish profesorë (në pension) të QSUT.

Mentor Petrela

Etmond Celiku

Arben Beqiri

Nikollaq Kacani

Mustafa Xhani

Arvin Dibra

Seanca dëgjimi me drejtues apo ish drejtues spitalesh (mjeke kirurge, obsteter gjinekolog)

Arben Zeneli ish drejtues i Trauma

Bruna Mersini drejtore e SR Vlore

Senad Halluni drejtor i SR Shkoder

Alban Ylli (Check – up)

Artan Goda (Check – up)

Mihal Tase (Check – up)

Agron Ylli (Check – up)

Myftar Barbullushi (Check – up)

Seanca dëgjimi me mjekë të parësorit, drejtues të QSHve Tirane dhe jashte Tirane

Seanca dëgjimi me drejtues të shoqatës së mjekëve të familjes

Seanca dëgjimi me punonjës/drejtues të ATRAKO për ndjekjen e koncesioneve

Seanca dëgjimi me punonjës/drejtues të APP për kuadrin rregullator plotësues të koncesioneve

Seanca dëgjimi me MF për procesin e miratimit të studimit të fizibilitetit dhe monitorimin e kontratave koncesionare.

Irena Beqiri ish zv.Ministre e Financave.

Geraldina Prodani ish Sekretare e Përgjithshme e Ministrisë së Financave

Arjan Dyrmishi ish Drejtore e Politikave Fiskale.

Gentian Opre Drejtor i Buxhetit.

Seanca dëgjimi me MSH për procesin e zbatimit të kontratës koncesionare

Seanca dëgjimi me FSDKSH për procesin e zbatimit të kontratës koncesionare.

Albana Adhami ish Drejtore e FSDKSH

Spartak Zekja Drejtor i FSDKSH

Seanca dëgjimi me Audituesit e KLSH-së për procesin e auditimit të koncesioneve objekt hetimi.

Nerenxa Llapashtica audituese e KLSH

Alketa Kalleshi audituese e KLSH

Blerim Shkurti auditues i KLSH

Erion Gjini auditues i KLSH

Anxhela Nesturi audituese e KLSH

Eduart Stefani auditues i KLSH

Klarenc Xhaferraj auditues i KLSH

Irma Idrizaj auditues i KLSH

Fatmir Zilja auditues i KLSH

Melina Kabo audituese e KLSH

Semiram Jakupi auditues i KLSH

Seanca dëgjimi me Administratorët e kompanive koncesionare.

Admir Dacin administrator i Sani Servis

Altin Fani administrator i PPP Life Logistic

Artan Kalleshi drejtor teknik në Sani Servis

Seancë dëgjimi me z. Gjergj Koja pergjegjes i sektorit te Infeksioneve Spitalore ne ISHP ne vitet 2012 – 2013

Seancë dëgjimi me z. Gazmend Bejtja dhe z. Erol Çomo mjeke anetare te grupit te punes qe ka hartuar Check Up.

 


Lajmi kryesor:

Komisioni hetimor për shëndetësinë 2 orë 'zhurmë për asgjë'! Deputeti: S’jemi ‘Vokshi fan club’! Plani i PS: Të hetohen edhe ministrat e Berishës


M.Q./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares